Przejdź do treści

Kancelaria frankowa Mazowieckie

Jesteśmy kancelarią frankową nr 2 w rankingu RZECZPOSPOLITEJ w Województwie Zachodniopomorskim

Stworzyliśmy dedykowany zespół do sporów z bankami, a nasi prawnicy i radcy prawni mający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z kredytami we frankach.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualne i na korzystnych warunkach wynagrodzenia.

Oferujemy darmową analizę Twojej umowy kredytowej we frankach szwajcarskich.

Skorzystaj z darmowej analizy Twojej umowy frankowej.

Napisz do Nas w swojej sprawie, abyśmy mogli Ci pomóc uporać się z kredytem we frankach

Kredyt Frankowy Mazowieckie
- jak możemy Ci pomóc?

ANALIZA UMOWY KREDYTU WE FRANKACH

PRZERWANIE BIEGU PRZEDAWNIENIA

POSTĘPOWANIE W SPRAWIE KREDYTU FRANKOWEGO

Odfrankowanie kredytu Mazowieckie
- co możesz z Nami wywalczyć ?

KREDYT FRANKOWY - NIEWAŻNOŚĆ UMOWY KREDYTOWEJ

KREDYT FRANKOWY - ODFRANKOWIENIE (ODWALUTOWANIE)

Sprawdź co już udało się uzyskać innym Frankowiczom!

Orzecznictwo w wybranych sprawach kredytów indeksowanych oraz waloryzowanych do CHF

Data wyroku Sąd Rozstrzygnięcie Uzasadnienie
02.06.2020
Sąd Okręgowy w Warszawie (III C 266/18)

Uznanie powództwa i zasądzenie na rzecz kredytobiorcy od banku kwoty 329 567,18 zł wraz z odsetkami wraz z odsetkami

Sąd podkreślił, iż bez znaczenia dla oceny abuzywności postanowień umowy pozostawał sposób wykonania przez pozwanego umów kredytu oraz faktycznie zastosowany przez niego kurs CHF dla przeliczeń wynikających z umów.
06.03.2020
Sąd Okręgowy w Warszawie (XXVC 1158/18)

Uznanie umowy kredytowej za nieważną (kredyt na kwotę 575.500,00 zł)

Sąd uznał, że stosowanie przez bank dwóch różnych kursów wymiany franka szwajcarskiego  na potrzeby indeksacji kredytu (kursu kupna i sprzedaży) narusza interesy kredytobiorcy.

25.02.2020
Sąd Okręgowy w Warszawie (XXV C 905/19)

Uznanie powództwa i Zasądzenie na rzecz kredytobiorcy od banku kwoty 313.226,96 zł wraz z odsetkami

Sąd podkreślił, iż zawarte w umowie kredytowej i regulaminie postanowienia określające sposób wyliczenia kwoty kredytu podlegającej spłacie i wysokość rat są abuzywne, a tym samym nie wiążą powódki.

21.06.2019
Sąd Apelacyjny w Szczecinie (I ACa 641/18)

Oddalenie powództwa banku o zasądzenie od kredytobiorcy kwoty 198.919,68 zł wraz z odsetkami

Sąd wskazał, że postanowienia umowy  uznane za niedozwolone nie mogły stanowić podstawy do stwierdzenia, że kredytobiorca nie wywiązywał się z zobowiązania do spłaty kredytu.

Data wyroku Sąd Rozstrzygnięcie
02.06.2020
Sąd Okręgowy w Warszawie (III C 266/18)

Uznanie powództwa i zasądzenie na rzecz kredytobiorcy od banku kwoty 329 567,18 zł wraz z odsetkami wraz z odsetkami

06.03.2020
Sąd Okręgowy w Warszawie (XXVC 1158/18)

Uznanie umowy kredytowej za nieważną (kredyt na kwotę 575.500,00 zł)

25.02.2020
Sąd Okręgowy w Warszawie (XXV C 905/19)

Uznanie powództwa i Zasądzenie na rzecz kredytobiorcy od banku kwoty 313.226,96 zł wraz z odsetkami

21.06.2019
Sąd Apelacyjny w Szczecinie (I ACa 641/18)

Oddalenie powództwa banku o zasądzenie od kredytobiorcy kwoty 198.919,68 zł wraz z odsetkami

Nie czekaj! Sprawdź co Ty sam możesz zyskać już teraz.

Nie pozwól, aby Twoje roszczenie do banku uległy przedawnieniu.

Kancelaria frankowa w województwie Mazowieckim 

Odpowiednio dobrana kancelaria frankowa to gwarancja wygranej sprawy w sądzie i odzyskania pieniędzy. Specjalizujemy się w prowadzeniu procesów frankowych osób z całego województwa mazowieckiego, a także z całej Polski. Wykonujemy darmową analizę podpisanych umów kredytowych, dzięki czemu można oszacować wielkość roszczeń klienta. Nasi adwokaci wygrali już wiele spraw toczących się o odzyskanie poniesionych kosztów z nielegalnych umów kredytowych. Nasza praca rozpoczyna się od wyliczeń, na podstawie których możemy przygotować i wysłać wezwanie do zapłaty dla banku. Zwykle nie przynosi to skutku, dlatego możemy przejść do kolejnego kroku i skompletowania wszelkich potrzebnych dokumentów i pozostałych dowodów mogących mieć znaczenie w postępowaniu. Możemy ubiegać się w imieniu klienta o odfrankowienie kredytu, czyli zwrot poniesionej nadpłaty od banku, bądź też o unieważnienie umowy w całości. Zależne jest to od zapisów w umowie, którą podpisał klient. 

Kim jest frankowicz i jakie ma prawa? 

Frankowicz to ogólna nazwa osoby, która w poprzednich latach wzięła kredyt we frankach szwajcarskich. Straty finansowe zostały poniesione przez wszystkich, którzy zdecydowali się wtedy na taki rodzaj kredytu. Przyczyną tych strat był kryzys gospodarczy w roku 2009 oraz krach walutowy w 2015. Oba te wydarzenia przyczyniły się do tego, że frank szwajcarski znacznie podrożał. To wpłynęło na znaczny wzrost rat kredytu. 

Okazuje się, że duża część banków miała niekorzystnych warunków kredytów we frankach, ponieważ nie były one jasno określone. Dodatkowo w umowie nie było zawartej informacji o ryzyku walutowym czy oszacowaniu zdolności kredytowej. Co więcej dużym problemem było naliczanie kontrowersyjnych odsetek, umowy nie miały podanej kwoty, od której miały być naliczane wszystkie odsetki. Dlatego też frankowicze coraz częściej podejmują decyzję o walce z bankiem. Jednym z rozwiązań jest zgłoszenie sprawy do sądu, na co decyduje się większość z nich. Bardzo ważne jest, żeby swój przypadek indywidualnie przeanalizować ze specjalistą w tej dziedzinie. Głęboka analiza jest podstawą do pozwania konkretnego banku. Większość takich procesów kończy się korzystnie dla frankowiczów. Nasza kancelaria w zeszłym roku wygrała ponad 95 % spraw pośród ogółu spraw kancelarii zakończonych w roku 2020. Wykwalifikowany zespół do specjalnych zadań frankowiczów staje zawsze na wysokości zadania. 

Kancelaria z wieloletnim doświadczeniem 

Jesteśmy kancelarią frankową, która została założona w 2005 roku. Adwokaci z naszej kancelarii to specjaliści w prowadzeniu postępowań o odfrankowienie lub unieważnienie kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich. Tego typu sprawy są coraz częściej prowadzone przeciwko bankom, które oferowały umowy kredytowe w CHF, zawierające klauzule niedozwolone. Kredyty frankowe stały się bardzo popularne po 2005 roku, gdy waluta ta była relatywnie tania. Sprawiło to, iż instytucje bankowe reklamowały swoje usługi we frankach jako najtańsze i najbezpieczniejsze. Choć w tamtej chwili ich koszt był faktycznie niski, zmieniło się to w momencie, gdy Szwajcaria uwolniła kurs swojej waluty. Tym samym kwota kapitału do spłaty przez dłużników w bardzo dużym stopniu wzrosła, podczas gdy banki nie informowały swoich klientów o możliwości wystąpienia takiego ryzyka. Nasz doświadczony zespół liczy 17 prawników, którymi koordynuje dwóch założycieli – mec. Andrzej Lubiniecki oraz mec. Paweł Sołtyszewski. Zdajemy sobie sprawę z tego jak skomplikowana może być sprawa związana z kredytem wziętym we frankach. Mamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ zajmujemy się już tego typu sprawami i mamy na swoim koncie wiele wygranych. Skupiamy się na tym, żeby nasza pomoc była sprawna i kompleksowa, a zasady współpracy przejrzyste i jasne. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej kancelarii frankowej? 

Postępowania frankowa nie są proste, gdyż wymagają naprawdę rozległej wiedzy i odpowiedniego przygotowania. Nasi adwokaci posiadają bogate doświadczenie w tego typu rozprawach, dzięki czemu są w stanie w pełni się zaangażować i zrobić wszystko, aby odzyskać pieniądze klienta. Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla kredytobiorcy jest unieważnienie umowy kredytowej. Wówczas zostaje ona uznana za nigdy nie zawartą, w związku z czym obie storny kontraktu muszą zwrócić wszystkie otrzymane pieniądze. Jeśli dodatkowo po stronie kredytobiorcy wystąpiła nadpłata, może on ubiegać się również o odzyskanie tejże różnicy. Jeśli chodzi o odfrankowienie, umowa nadal pozostaje ważna. Unieważnieniu ulegają jednak wszystkie niedozwolone  klauzule regulujące indeksację.

Warto sprawdzić takie czynniki jak: 

  • doświadczenie kancelarii adwokackiej i jej staż na rynku,
  • ilość prowadzonych postępowań frankowych oraz ich rezultaty,
  • jakość świadczonej obsługi prawnej,
  • podejście do prowadzonych spraw,
  • forma prawna organizacji (spółka jawna, komandytowa, spółka z o.o., stowarzyszenie),
  • koszty obsługi prawnej i sposób uzgadniania honorarium. 

Kredyt we frankach Mazowieckie
Blog o kredytach frankowych